Magazín kulturního dění v Praze a okolí

V Butovicích vzniklo umělecké korzo s výstavou Okamžiky století

Výstava Okamžiky století
Výstava Okamžiky století
21.01.2019 23:47 | redakce ZaKulturou.cz

Mezí výstupem z metra Nové Butovice a galerií Czech Photo Centre vede korzo s výstavou Okamžiky století České tiskové kanceláře. Po putování po České republice se výstava vrací zpět do Prahy. Slavnostní akt zahájení výstavy se konal v pátek v 10:00 společně s paní Marcelou Plesníkovou - místostarostkou Prahy 13, Radkou Markovou - šéfredaktorkou ČTK  a ředitelkou společnosti Czech Photo Veronikou Souralovou.

Nyní se nám splnila naše idea uměleckého korza a místa, kde se střetávají obyvatelé Prahy s fotografií. Venkovní instalace Okamžiky století doprovází lidi směrem ke galerii Czech Photo Centre. Jsme rádi, že aspoň krátkou dobu můžeme hostit výstavu, která fotograficky připomíná sto let republiky,“ doplňuje Veronika Souralová.

Instalace Okamžiky století vznikla ke stému výročí vzniku republiky. Ilustruje století našeho státu tak, jak je zachytili při své každodenní práci fotoreportéři České tiskové kanceláře. Ze svých bohatých a unikátních fotoarchivů čítajících milióny snímků vybrala agentura ke každému roku století republiky alespoň jeden snímek zachycující významnou událost nebo charakterizující situaci či náladu doby. Impulzem k uspořádání této výstavy bylo zároveň sté výročí ČTK, která vznikla ve stejný den jako samostatné Československo.

Venkovní provedení výstavy je určeno pro co nejširší publikum. Během loňského roku byla výstava po zahájení v Praze ve Valdštejské zahradě  k vidění v Brně, Hradci Králové, Ostravě, Plzni, Ústí nad Labem a dalších městech.


Výstava Okamžiky století


Tagy: Nové Butovice, Okamžiky století, výstava


Přidej komentář