Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Ve Fata Morganě se líhnou cizokrajní motýli

fata morgana motyli
Cethosia biblis
04.04.2011 19:19 | Tropičtí motýli
5.4.2011 - 1.5.2011
Skleník Fata Morgana, út - ne 9 - 18


"Velkou atrakcí je líhnutí motýlů z kukel, které k nám v pravidelných zásilkách přicházejí, a to po celou dobu trvání výstavy, z motýlí farmy v anglickém Stratfordu nad Avonou." láká návštěvníky Botanická zahrada Praha.

Motýli pestrých barev a krásných tvarů se v přírodě vyskytují v Africe, na Kanárských ostrovech, Filipínách, v Thajsku, Malajsii, ve Střední a Jižní Americe.
I letos budou velkou atrakcí ptakokřídelci, kteří patří mezi největší denní motýly světa. Jedná se o vzácné druhy, ovšem díky skvělé spolupráci s motýlí farmou je můžeme vidět i v Praze. Ozdobou budou zcela jistě vzácné druhy otakárků, které se v Troji představí úplně poprvé... (na fotografii Cethosia biblis)

V sobotu 9. dubna bude z Výstavy tropických motýlů živě vysílat Český Rozhlas 2 - Praha, a to v rámci pořadu Den Dvojky v Botanické zahradě v Troji.


Během Výstavy tropických motýlů se mohou návštěvníci opět seznámit s činností Společnosti DUHA. Klienti o.s. Společnosti DUHA - integrace osob s mentálním postižením mají možnost ukázat světu, co umí. Svoji výtvarnou a uměleckou činnost v posledních měsících zaměřili na téma Motýli. Společnost DUHA nás-vás srdečně zve do svého Prodejního stánku u skleníku Fata Morgana, a to o víkendech, ve dnech 9. a 10. a 16. a 17. dubna 2011, vždy od 10 do 17 hodin. Svou návštěvou a nákupem "motýlích výrobků" oceníte činnost klientů DUHY, z výtěžku budou zakoupeny prostředky pro jejich další tvorbu.

Jejich akci můžete podpořit kliknutím na http://www.conasbavi.cz/souteze/bioport/zapomente-na-alenku-s-bioportem/. (Klikat můžete pouze necelé 2 týdny.)