Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Výstava, která šokovala miliony lidí po celém světě, THE HUMAN BODY EXHIBITION míří do Prahy

The Human Body Exhibition Praha
The Human Body Exhibition Praha, zdroj: www.ticketpro.cz
08.01.2012 15:19 |

Výstava, která šokovala a zároveň nadchla miliony lidí po celém světě, THE HUMAN BODY EXHIBITION, začíná 10. 3. 2012 v Křižíkově paviloně na Výstavišti v Praze - Holešovicích.

Výstava THE HUMAN BODY EXHIBITION přináší desítky zcela nových exponátů. Svým rozsahem a počtem exponátů vysoce přesahuje vše, co bylo dosud v České republice k vidění. Výstava zve návštěvníky na detailní cestu po lidském těle přes kosterní systém, svalstvo, reprodukční orgány, dýchací orgány, krevní oběh a další části lidského těla. Exponáty výstavy jsou v různých pozicích, aby přiblížili návštěvníkům, co se děje v jejich těle při pohybu, sportu i odpočinku. Revoluční metoda polymerové konzervace, tak zvané plastinace, při které je tekutina v lidské tkáni nahrazena silikonem, je týmem německých a amerických odborníků neustále zdokonalována, jednotlivé exponáty jsou proto ještě detailnější a názornější. „Jedinou věc, kterou máme všichni společnou, je naše úžasné lidské tělo. Během staletí ho lékaři zkoumali při operacích a pitvách. Nyní je toto vědění zpřístupněno všem. Naše výstava je tou nejmodernější učebnicí lidské anatomie na světě. Tato výstava navždy změní váš pohled na lidské tělo.“ říká Arnold Geller, hlavní tvůrce exponátů výstavy THE HUMAN BODY EXHIBITION.

Výstava na svých exponátech velmi názorně ukazuje také poškození lidského těla vlivem špatného životního stylu. Návštěvníci si dopodrobna prohlédnou, co se stane s lidským tělem následkem přejídání a nedostatku cvičení, nebo uvidí zdravé plíce vedle zčernalých plic kuřáka. Tyto reálné a pro mnohé šokující příklady jsou mnohem silnějším podnětem k zamyšlení nad svým přístupem k životu, než jakýkoli text nebo obrázky v učebnicích. Každý návštěvník výstavy se tedy nejen detailně seznámí s lidským tělem a jeho funkčními mechanismy, ale pochopí i jeho zranitelnost a nutnost se o něj dobře a zodpovědně starat.

Přímo v prostorách výstavy bude neustále k dispozici několik studentů medicíny, kteří budou návštěvníkům odpovídat na jejich dotazy. Jednotlivé exponáty mají velmi podrobné popisky. Předprodej vstupenek již od 190 Kč v sítích: TICKETART, TICKETPRO, TICKETPORTAL, TICKETSTREAMTagy: Bodies, The Human Body Exhibition


Přidej komentář