Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Výstava Ateliéru design oděvu Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně

vystava utb
UTB - výstava ateliéru designu oděvu
16.04.2010 14:08 | /Praha, Muzeum Policie ČR, 7. 5. – 23. 5. 2010/Výstava studentských prací a prezentace pedagogů Ateliéru design oděvu. Můžete se těšit na atraktivní oděvní modely, módní fotografie, oděvní a figurální kresbu. Výstava bude zahájena 6. 5. 2010 módní přehlídkou a potrvá do 23. 5. 2010 v Muzeu Policie ČR, Ke Karlovu 1, 120 00, Praha 2. Vstupné je 30 Kč pro dospělé, 10 Kč pro studenty a seniory. www.designodevu.fmk.utb.cz


Více o Ateliéru design oděvu:

Ateliér design oděvu na Fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně vznikl v roce 2002. Nyní má téměř 50 studentů v denním studiu, absolventy v bakalářském i navazujícím magisterském stupni, stejně tak v kombinované formě studia.
Studenti se po celou dobu studia vzdělávají v oboru oděvní design, prohlubují své znalosti nezbytné pro oděvního výtvarníka, jakými jsou práce se střihem, znalosti materiálů, technologie šití, zpracováni a potisku. Součástí studia je také oděvní kresba, která je nezbytným a nenahraditelným jazykem oděvního designera. Studium je vysoce specializované na praxi, proto i jednotlivá zadání směřují do průmyslu. Student se učí jak svojí práci prezentovat a později přenést své znalosti do praxe. Během semestru jsou studenti velmi podporováni v prezentaci své práce – ať již formou výstav, přehlídek, či soutěží oděvních designerů. Samozřejmostí jsou také výměnné zahraniční stáže.Ocenění studentů Ateliéru design oděvu:
- 1. místo Jana Bieliková, v mezinárodní soutěži Talent sezóny 2006, Trenčín SK
- 1. místo Dominika Hesková, v mezinárodní soutěži Talent sezóny 2007, Trenčín SK
- 1. místo Ondřej Konupčík, v mezinárodní soutěži B-fashion Zlín 2007
- 1. místo Adéla Vinšová, v mezinárodní soutěži B-fashion Zlín 2008
- Calvin Klein, pracovní stáž Leoš Macenauer, 2008 Itálie
- Shooting fashion stars 09 – Leoš Macenauer, 2009

UTB vystava  design
utb-vystava


Tagy: Ateliér designu oděvu UTB, UTB - Univerzita Tomáše Bati v


Přidej komentář