Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Výstava Blízké vzdálenosti v Nákupní Galerii Fénix

Blízké vzdálenosti,galerie Fénix,výstava fotografií
Blízké vzdálenosti,galerie Fénix,výstava fotografií
31.08.2009 19:15 | redakce ZaKulturou.cz Nezisková organizace Sdružení pro integraci mentálně postižených, (SIMP, o.s.) Vás ve spolupráci s Galerií Fénix Vysočanskázve na výstavu fotografií celebrit a lidí s handicapem s názvem Blízké vzdálenosti.

Víte co mají společného lidé s handicapem a známé osobnosti? Možná víc, než byste čekali. Na fotografiích jsou zachyceny známé tváře s lidmi s mentálním handicapem. Dvojportréty nám ukazují to, co mají tyto dva, na první pohled odlišné, světy společného.

Výstava bude probíhat od 1. 9. do 30. 9. v Nákupní Galerii Fénix Vysočanská, Freyova 945/35, Praha 9.
Záštitu nad výstavou převzali: ANO pro Evropu, pan Vladimír Špidla, člen Evropské komise, pan Pavel Bém, primátor hl.m. Prahy, pan Michael Kocáb, ministr Vlády ČR pro lidská práva a menšiny.

Mezi portrétované celebrity patří Alice Bendová, Pavla Charvátová, Ondřej Brzobohatý, Martha Issová, Bára Nesvadbová, Vlasta Horvát, Václav Větvička, Lukáš Polert, Matěj Ruppert, Tereza Černochová, Lejla Abbasová, Adéla a Dalibor Gondíkovi, Tomáš Halík, Lukáš Pollert, Monika MacDonagh-Pajerová, Václav Havel, Bořek Šípek, Pavel Bém. Za objektivy fotoaparátů se postavili Lukáš Vrtílek , Petr Franče a Alan Pajer.

“Přibližte se Blízkým vzdálenostem v Nákupní Galerii Fénix…”


Tagy: Výstava, výstava fotografií


Přidej komentář