Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Výstava Ethnosvět přiblíží exotické kultury

Republic of Panama
ilustrační foto
08.09.2010 12:04 | redakce ZaKulturou.cz Výstava Ethnosvět přiblíží exotické kultury

MČ Praha 5 pořádá ve smíchovské Portheimce výstavu fotografa Milana Mošny s názvem Ethnosvět. Kolekce fotografií z World Travel Marketu v Londýně zachycuje především původní domorodé kroje z celého světa. Výstavu si bude možné prohlédnout od 1. 9. do 16. 9. 2010.

„Jsme rádi, že se podařilo uspořádat výstavu Ethnosvět právě v Portheimce,“ říká místostarosta Michal Šesták. „Svět cizokrajných kultur a dalekých zemí je návštěvnicky velmi atraktivní a jméno Milana Mošny nabízí nevšední umělecký zážitek,“ dodává.

Snímky z Ethnofestu dokumentují stálý zájem Milana Mošny o různorodost všemožných kultur ze všech koutů světa, které se promítají do tváří lidí ve všedních i nevšedních situacích. Jedná se o záznam několika návštěv světově uznávaného World Travel Marketu v Londýně, největšího a nejprestižnějšího veletrhu cestovního ruchu.

Milan Mošna se narodil v Praze na štědrý den roku 1975. Fotografování do jeho života vstoupilo teprve před několika lety. O to silnější bylo jeho přesvědčení dělat fotografie tak, aby zachytily nezaměnitelný okamžik trvající mnohdy jen několik málo vteřin. Tvrdí o sobě, že z něj nikdy nebude univerzální fotograf. Lákají ho lidé v pohybu, lidé, kteří se projevují ve své národní identitě.

V loňském roce na sebe upozornil výstavou, která se konala v prostorách Akademie věd České republiky pod lapidárním názvem „Barack Obama v Praze“. Další výstavu měl Mošna krátce na to v Presscentru Syndikátu novinářů České republiky na pražském Senovážném náměstí, v současnosti dokončuje projekt o tvářích české a světové nejen populární hudby, který bude vystavovat v prostorách Jazzové sekce.

Otevírací hodiny Galerie Portheimka - út – ne od 13.00 do 18.00 h

Více informací na www.galerie-portheimka.cz

Tagy: kultura


Přidej komentář