Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Výstava filmových plakátů: Zdeněk Kaplan

Výstava filmových plakátů: Zdeněk Kaplan
výstava,plakát,plakáty,film,filmové plakáty,Kaplan,Zdeněk
31.08.2009 17:51 | redakce ZaKulturou.cz Kino Světozor ve spolupráci s Filmovou galanterií Terryho ponožky Vás zvou na cyklus „Zlatá éra českého fimového plakátu“, který je pořádán již čtvrtým rokem.

Cyklus nyní pokračuje svou devátou výstavou s názvem Výstava filmových plakátů: Zdeněk Kaplan

Výstava zachycuje návrhy plakátů Zdeňka Kaplana.

Výstava potrvá od 10. září do 31. října 2009.

Vernisáž proběhne ve čtvrtek 10. září 2009 od 17.30 hodin ve foyer kina Světozor.

Výstavu zahájí sám Zdeněk Kaplan osobně.

Více informací o cyklu Zlatá éra českého fimového plakátu: Tento cyklus autorských výstav probíhá již od prosince roku 2006, kdy úvodní výstava představila filmové plakáty Petra Poše. Druhé pokračování tohoto cyklu v březnu 2007 uvedlo plakátovou tvorbu jednoho z nejvýraznějších autorů českého filmového plakátu Prof. Zdeňka Zieglera. Třetí pokračování v červnu a červenci 2007 mapovalo tvorbu Vratislava Hlavatého. V květnu 2008 pak vystavil kolekci svých 23 filmových plakátů Antonín Sládek, v září 2008 představila své plakáty autorka „Něžné“: Olga Poláčková-Vyleťalová, a dále v listopadu loňského roku Karel Machálek-Zlín.

Rok 2009 zahájila výstava plakátů Milana Grygara, jež se v tomto roce dožívá 83 let jež proběhla v dubnu a květnu Na ní navázala červencová výstava na které se představil jeden z nejoceňovanějších autorů českého plakátu Karel Vaca.


související odkazy:

Filmová galanterie Terryho ponožky http://www.terryhoponozky.cz

Tagy: film, plakát, Výstava


Přidej komentář