Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Výstava minerálů v Praze představuje drahé kameny z celého světa

Výstava minerálů v Praze
Výstava minerálů v Praze
19.04.2013 15:53 | redakce ZaKulturou.cz

V Praze – Ruzyni je otevřena největší evropská výstava drahých kamenů a vzácných minerálů. K vidění jsou tisíce exponátů z celého světa v celkové hodnotě desítek milionů korun. Vstup na výstavu je zdarma, expozice je už nyní vyhledávaným cílem jak vášnivých sběratelů, tak rodin s dětmi.

Expozice v prostorách bývalého Kubrova statku zabírá 3500m2 a je největší výstavou tohoto typu v Evropě. „Návštěvníci mohou obdivovat tisíce vzácných kamenů, minerálů, fosílií a dekoračních předmětů a soch z kamene či dřeva. Největší pozornost však přitahuje tunová křišťálová koule z Brazílie nebo obří ametystové a achátové geody,” říká Jaromír Havel ze společnosti MGM Minerals, která výstavu provozuje.

Výstava je stálá a časově neomezená, vstupné je zdarma. „Expozice je koncipována tak, aby oslovila všechny návštěvníky bez rozdílu věku. Jde o zábavné a dechberoucí poznávání pokladů z hlubin Země,” popisuje Havel. Na výstavu podle něj chodí dlouholetí sběratelé i rodiny s dětmi. „Nejvíce jsou ale mezi návštěvníky zastoupeni ti, kdo se k nám opakovaně vrací a kochají se jak krásou kamenů, tak energií, která z nich vyzařuje,” dodává.

Provozovatelé výstavy pravidelně dovážejí nové exponáty z celého světa. Mnohé z vystavených minerálů a kamenů jsou na prodej, do budoucna bude výstava obohacena i o tématické přednášky o těžbě minerálů, léčivé síle drahých kamenů nebo o unikátních kamenech z českých zemí.

Výstava se nachází na adrese Drnovská 968/36 v Praze 6-Ruzyni (nedaleko OBI). Otevřena je každý den od 10 do 20 hodin. Více informací lze zjistit na stránkách www.vystavamineralu.cz.


Výstava minerálů v Praze
Výstava minerálů v Praze
Výstava minerálů v Praze


Tagy: Výstava, výstava drahých kamenů, výstava minerálů, výstava v Praze


Přidej komentář