Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Výstava moderního umění v podzemí Staroměstské radnice slibuje nevšední zážitek

Bubec vystava
05.10.2011 14:24 | Mimořádně atraktivní propojení starobylé románské architektury se současným uměním do 19. října nabízí výstava Sochařské studio Bubec 2000-2011 v podzemních prostorách Staroměstské radnice. Zastoupeni jsou umělci všech generací spolupracující se studiem Bubec, například Milan Cais, Jiří David, Michal Gabriel, Jitka Havlíčková, Richard Kočí, Tomáš Medek nebo Čestmír Suška. Na místě je možné zakoupit katalog mapující historii studia v posledních deseti letech jeho činnosti. Výstava je otevřena denně od 10 do 18 hodin, vstup na výstavu zadním vchodem do budovy radnice, z přilehlého parku před kostelem sv. Mikuláše. Vstupné: 50 Kč, studenti a důchodci: 20 Kč.

Výstavu Sochařské studio Bubec 2000-2011 ve sklepení Staroměstské radnice doplňuje venkovní instalace – sedm rozměrných skulptur rozmístěných na Staroměstském náměstí a náměstí Franze Kafky. Jejich autory jsou Čestmír Suška, Martin Pertl, Ladislav Plíhal a Floris Brasser.


Sochařské studio Bubec vzniklo v roce 2000 v bývalé skladové hale v Praze-Řeporyjích, sochařům z České republiky i zahraničí nabízí inspirativní zázemí pro tvorbu. Práce jsou pravidelně prezentovány na workshopech Art Safari s atraktivním doprovodným hudebním a divadelním programem, odbornými semináři a přednáškami.


Přidej komentář