Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Výstava obrázků dětí ze soutěže Pohádkový nový rok

Výstava obrázků dětí Pohádkový nový rok
Výstava obrázků dětí Pohádkový nový rok
18.01.2019 22:02 | redakce ZaKulturou.cz

Muzeum hlavního města Prahy pořádá v Zámeckém areálu Ctěnice od 20. ledna 2019 do 17. března 2019 ve spolupráci s Kontaktní kanceláří Svobodného státu Sasko v Praze výstavu dětských kreseb, které vzešly z výtvarné soutěže pro žáky základních škol  Karlovarského, Ústeckého a Libereckého kraje. Celkem se soutěže zúčastnilo 32 škol, ze kterých bylo do soutěže zasláno 611 obrázků. Autorkou vítězného obrázku je dvanáctiletá Karolína Hrušková ze Základní školy T. G. Masaryka a gymnázia Česká Kamenice.

Kontaktní kancelář Svobodného státu Sasko v Praze se věnuje propojování stávajících kontaktů ze Saska a České republiky na politické, hospodářské a kulturní úrovni. V popředí stojí i propojování škol a dalších zařízení pro školáky a studenty, organizace kulturních akcí, například autorská čtení, koncerty a výstavy. Kancelář patří k Saské státní kanceláři všechny Drážďanech, která je sídlem saského premiéra.

Výtvarná soutěž zadala dětem výtvarně ztvárnit téma „Pohádkový nový rok“. Obrázky mohly být vytvořeny jakoukoliv technikou. Vděčnou inspirací pro autory soutěžních kreseb byl saský zámek Moritzburg, který je v Německu i v České republice v povědomí všech generací již 45 let neodmyslitelně spjat s pohádkou režiséra Václava Vorlíčka „Tři oříšky pro Popelku”. A to je také hlavní důvod, proč jsou v zámku ve Ctěnicích nyní kresby vystavovány. Muzeum hlavního města Prahy totiž od podzimu 2013 do jara 2014 hostilo právě ve Ctěnicích, společně se zámkem Moritzburg připravenou výstavu věnovanou tomuto oblíbenému filmu. A tak se po pěti letech Popelka do Ctěnic vrací.

Pro vítězný obrázek hlasovala nejen Kontaktní kancelář Svobodného státu Sasko v Praze, ale i Saská státní kancelář v Drážďanech. Ze zaslaných obrázků byl vybrán jeden vítězný obrázek, který byl použit jako motiv novoročního přání.

Karolína Hrušková převzala dne 18. prosince 2018 v Kontaktní kanceláři Svobodného státu Sasko v Praze věcnou odměnu. Třída, ze které autorka vybraného obrázku pochází, je navíc odměněna jednodenním výletem do Drážďan s pestrým programem.

 

Zúčastněné školy:

ZŠ T. G. Masaryka a gymnázium, Česká Kamenice

ZŠ a MŠ Moskevská 679, Česká Lípa

ZŠ Školní, Děčín

ZŠ a MŠ Dobkovice

ZŠ Jaroslava Pešaty, Duchcov

ZŠ Čestmíra Císaře, Hostomice

ZŠ Chlumec, Muchova 228

ZŠ Písečná, Chomutov

ZŠ speciální, Liberecká 31, Jablonec nad Nisou

2.ZŠ Jirkov, Studentská 1427

5.ZŠ Kadaň, Na Podlesí

ZŠ Klášterec nad Ohří, Krátká 676

ZŠ Lesní, Liberec

ZŠ a MŠ Libouchec

ZŠ U Stadionu, Litoměřice

ZŠ a MŠ Lom

1.ZŠ Lovosice, Sady pionýrů 355/2

ZŠ Malšovice

ZŠ a MŠ Meziboří

ZŠ a MŠ Mnětěš

ZŠ Most, Václava Talicha 1885

ZŠ Podbořany, Husova 276

ZŠ Ročov 121

ZŠ s RVMPP Buzulucká 392, Teplice

ZŠ U Nových lázní, Teplice

ZŠ Maxe Švabinského, Teplice

ZŠ Terezín, Na Krétě 554

ZŠ a MŠ SNP 6, Ústí nad Labem

ZŠ Pod Vodojemem, Ústí nad Labem

ZŠ Stříbrnická, Ústí nad Labem

ZŠ a MŠ Zabrušany

ZŠ Želenice

Kontakt pro bližší informace:

www.muzeumprahy.czTagy: Pohádkový nový rok, soutěž, výstava obrázků


Přidej komentář