Magazín kulturního dění v Praze a okolí

Výstava Seznamte se s památnými stromy Prahy přináší mnoho inspirací na procházky

STROMY
07.03.2011 10:10 | Od 1. do 31. března 2011 probíhá v hale Škodova paláce výstava, která představuje památné stromy hlavního města. Jednotlivé panely ukazují kolik chráněných velikánů v Praze najdeme, jaký je ten nejstarší a spoustu dalších zajímavostí. Mnoho fotografií přibližuje staré svědky minulosti v různých ročních obdobích. Kdo by chtěl vědět, který strom roste nejblíže jeho bydlišti zajisté shlédne velkou nástěnnou mapu, kde jsou všechny vyhlášené stromy zakresleny.

Spoustu informací je možné se dozvědět na informačních tabulích, které již nyní jsou instalovány přímo v terénu. Návštěvníci mají jedinečnou možnost vidět všechny tabule na jednom místě, které stromy ukazují jako zajímavé cíle procházek.

Kdo dává přednost cyklistice, může si prohlédnout pět doporučených cyklistických tras, které spojují vybrané velikány v okrajových částech města. Trasy většinou začínají a končí u stanic metra. Ta nejdelší měří 40 km a v průběhu projížďky je možné potkat 58 památných stromů. Výstava také představuje internetové stránky www.prazskestromy.cz, kde jsou komplexní informace o památných stromech v Praze včetně unikátní galerie stromů.

Výstava je umístěna v hale Magistrátu hl. m. Prahy (Jungmanova 29/35, Praha 1) a lze ji navštívit vždy od pondělí do čtvrtka od 8 do 18h a v pátek od 8 do 16h. Připravil ji student České zemědělské univerzity v Praze Aleš Rudl ve spolupráci s OOP Magistrátu hl. m. Prahy. Další informace jsou na webových stránkách www.prazskestromy.cz.